Najlepszy bestseller z serii kryminalnych- Katarzyna Bonda ,,Cztery żywioły Saszy

Informacje o autorce

 Książka została napisana przez Katarzynę Bondę. Autorka powieści kryminalnych, i podręczników z serii „Maszyna do pisania”. Seria ,,Cztery żywioły Saszy”, jest podzielona na cztery części: ,,Pochłaniacz”, “Okularnik”, “Lampiony”, oraz “Czerwony Pająk”.

Cztery Żywioły Saszy dostępne w księgarniach online– opis

 Historia jest podzielona na cztery części. W pierwszej części zimą w 1993 roku, dwoje nastolatków zostaje zabitych. Usprawiedliwia to nieszczęśliwy wypadek. Jednak po tym wydarzeniu dwadzieścia lat później Paweł Bławicki odwiedza Saszę Załuską. Okazuje się, że jest właścicielem na jednych z klubów muzycznych w Sopocie. Powód dla którego przychodzi, jest strach o swoje życie. Twórca piosenki „Dziewczyna z północy”, chce go zabić. Na początku Sasza jest niechętna, co z czasem zaczyna zauważać pewne znaki. Sprawa mogłaby być nawiązana do ostatnich wydarzeń z 1993 roku, co może mieć związek z tą popularną piosenką. W drugiej części „Okularnik”, przenosi Saszę tym razem na Podlasie, gdzie pewna kobieta chce odpocząć od swojej codziennej pracy. Bohaterka bierze udział na weselnej zabawie. Niestety ono źle się kończy, gdy niespodziewanie panna młoda zostaje porwana. Okazuje się, że pewna osoba jest powiązana z lokalnym przedsiębiorcą, która znika. W lesie zostają odnalezione ludzkie szczątki. Z tą sprawą może być powiązany samochód z marki Mercedes. 

 W kolejnej części „Lampiony”, historia przenosi do przeszłości jednej z profilerek. Sasza będzie musiała zmierzyć się z tym, co było kiedyś, pomimo sprzeczności losu. Sprawa ma związek z nielitościwym podpalaczem, którego kobieta nie może dopuścić do kolejnej tragedii. W „Czerwonym Pająku”, dochodzi do porwania córki Saszy. Policja choć próbuje, nie może ustalić miejsca, w którym sprawcy przetrzymują dziewczynkę. Kobieta podejmuje się własnego śledztwa. Dochodzi do tego, że może mieć wspólnego samobójstwo oficera ostatniego wywiadu, pod pseudonimem „Dziadek”, który był kiedyś szefem Saszy. Wszyscy są zainteresowani zniknięciem dziewczynki. I w tej sprawie niezależnie od tego, kto stoi po której stronie, to najlepiej jest, aby Sasza sama zajęła się wytropieniem sprawców. 

Serialowa adaptacja książki

 Można zauważyć, że książka bardzo przypomina ekranizację do telewizji. Ciekawostka jest taka, że rzeczywiście powstał serial na podstawie książki „Żywioły Saszy-Ogień”. Powieść jest dobrze zbudowana, wciągająca i ciekawa, co na pewno każdemu czytelnikowi się spodoba. Godna do polecenia dla tych, którzy kochają sekrety, i akcje.  

About the Author

You may also like these