Żywioły Saszy – bestsellerowa seria Katarzyny Bondy

Katarzyna Bonda, autorka serii “Żywioły Saszy” przez wielu nazywana jest królową polskiego kryminału. Jej książki sprzedają się jak świeże bułeczki. Cykl “Żywioły Saszy” składa się z czterech tomów, z których każdy opowiada odrębną historię. Łączy je główna bohaterka – Sasza Załuska, która z zawodu jest profilerką.

Zabójcza piosenka

Pierwszy tom ma tytuł “Pochłaniacz”. Sasza Załuska jako profilerką. Tworzy zarysy psychologiczne sprawców przestępstw według śladów, które pojawiają się na miejscu zbrodni. W pierwszym tomie pojawia się podejrzenie o morderstwo. Paweł Bławicki – właściciel jednego z sopockich klubów, pojawia się u Saszy Załuskiej próbując ją przekonać, że ktoś chce go zabić. Jako podejrzanego wskazuje autora popularnej piosenki “Dziewczyna z północy”. Załuska zajmuje się sprawą bez przekonania. Dochodzi do komplikacji, gdy okazuje się, że toczące się postępowanie ma związek ze sprawą sprzed 20 lat, kiedy to śmierć poniosła dwójka nastolatków. Policja umorzyła wtedy śledztwo, gdyż dowody wskazywały na nieszczęśliwy wypadek. Jaki związek mają te dwie sprawy? Co łączy hitową piosenkę z wydarzeniem sprzed lat? Dlaczego sprawa z 1993 roku została naprawdę zamknięta i kto do tego doprowadził? Jedno jest pewne: profilerkę czeka masa roboty w celu rozwiązania sprawy.

Urlop zakończony śledztwem

Drugi tom o tytule “Okularnik” opowiada historię kolejnego morderstwa. Sasza Załuska ściga podejrzanego o morderstwo. Gubiąc ślad trafia do Hajnówki na Podlasie. Niestety zostaje także okradziona. Odkąd pojawia się w Hajnówce wydarza się wiele rzeczy jednocześnie. Dochodzi do uprowadzenia kilku kobiet, w tym narzeczonej miejscowego biznesmena. Do tego pojawia się sprawa morderstwa w lesie. Jaki jest związek między tymi wydarzeniami? Czy biznesmen jest odpowiedzialny za morderstwa? Co wspólnego ze zbrodniami ma mercedes okularnik?

Podpalenia w Łodzi

Trzeci tom ma tytuł “Lampiony”. Sasza Załuska odkrywa fakty ze swojej przeszłości, o których wcześniej nie wiedziała. Pomimo tego, po raz kolejny musi odłożyć prywatne życie na bok i zająć się sprawą podpalacza, który terroryzuje mieszkańców Łodzi.

Przeszłość zawsze znajdzie drogę

W czwartym tomie o tytule “Czerwony pająk” córka Załuskiej zostaje porwana, a bohaterka musi stawić czoło swojej przeszłości. Zajmując się sprawą znajduje powiązanie toczącego się śledztwa ze sprawą samobójstwa jej przeszłego szefa i połączonych z tym akt ważnych osobowości, które zaginęły po jego śmierci. Teraz wielu zrobi wszystko, żeby akta nie wpadły w niepowołane ręce.

About the Author

You may also like these